Obóz manga i anime – program. Sprawdź, czym będzie się zajmować Twoje dziecko!

Planujesz zafundować dziecku atrakcyjny obóz wakacyjny i wybór padł na imprezę o tematyce manga i anime? To może być strzał w dziesiątkę, jeśli Twoja pociecha mocno interesuje się japońską kulturą i popkulturą. Zanim jednak zarezerwujesz miejsce dla dziecka, to dokładnie zapoznaj się z programem wstępnie wybranego obozu. Oto najpopularniejsze i najciekawsze zajęcia, w jakich biorą udział uczestnicy obozów manga i anime.

Tworzenie komiksów

Manga jednoznacznie kojarzy się ze sztuką tworzenia komiksów o bardzo charakterystycznej dla tej estetyki kresce. Dlatego podstawowym zajęciem uczestników obozów manga i anime jest właśnie projektowanie własnych komiksów – zarówno pod kątem fabuły, jak i rysunków. To sprawia młodym ludziom ogromną frajdę, a już gotowy komiks jest źródłem wielkiej satysfakcji twórczej.

Japońska mitologia

Japońska kultura jest przesiąknięta różnego rodzaju mitami, które są kompletnie obce Europejczykom. Fani Japonii, nazywani często otaku, wręcz łakną wiedzy na temat mitologii Kraju Kwitnącej Wiśni, co zapewniają im zajęcia z wykwalifikowanymi opiekunami.

Zajęcia artystyczne

To crème de la crème obozów anime i manga. W końcu japońska kultura jest bardzo silnie związana ze sztuką i artyzmem. Podczas obozu młodzi ludzie mają możliwość wzięcia udziału w warsztatach, w trakcie których uczą się, jak rysować mangę, jak oddawać emocje charakterystyczną japońską kreską, jak wykonywać origami itd. To świetny sposób na wypełnienie wolnego czasu i spędzenie dnia w sposób kreatywny, twórczy, bardzo pożyteczny.

J-pop

J-pop podbija cały świat i jest jednym z najpopularniejszych zjawisk muzycznych w historii. Oczywiście nie każdemu przypadnie do gustu nieco kiczowata estetyka, natomiast młodzi ludzie są nią zachwyceni. Nic dziwnego, że ważnym elementem programu obozu anime i manga jest obcowanie z japońską muzyką popularną, a nawet podejmowanie prób tworzenia własnych piosenek i układania tekstów. Takie zajęcia zapewniają mnóstwo pozytywnych emocji.

Atrakcje poza główną tematyką obozu

Obozy manga i anime są dedykowane wielkim fanom japońskiej popkultury, co nie zmienia faktu, że organizatorzy takich imprez nie mogą dopuścić do pojawienia się wrażenia przesytu. Dlatego wymienione wcześniej zajęcia powinny być przeplatane także innymi atrakcjami i formami aktywności.

Dobrym przykładem obozu anime i manga ze świetnie przygotowanym programem jest obóz rysunkowy anime i manga nad jeziorem w Ostrzycach, organizowany przez Kogis – jednego z najbardziej renomowanych organizatorów turystyki dziecięcej i młodzieżowej.

Uczestnicy tej imprezy będą mieć możliwość m.in. skorzystania z wycieczki „Kaszubskim tropem”, zażywania kąpieli w jeziorze, wzięcia udziału w olimpiadzie na wesoło czy spróbowania swoich sił w slackline, czyli sztuce chodzenia po linie.

Szczegółowy program tego obozu znajdziesz na stronie internetowej https://www.kogis.pl/obozy/oboz-rysunkowy-anime-i-manga-nad-jeziorem/.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.