Szał na obozy otaku! Co warto o nich wiedzieć? Dlaczego są tak popularne?

Przeglądając oferty obozów młodzieżowych i mając w pamięci te sprzed np. 30 lat można doznać małego, pozytywnego szoku. Dziś młodzi ludzie mają do wyboru tak wiele różnego rodzaju imprez, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Są oczywiście obozy mniej i bardziej popularne – do tej drugiej grupy z pewnością trzeba zaliczyć obozy otaku. Za tą tajemniczą nazwą, która niewiele mówi przeciętnemu rodzicowi, kryje się bardzo atrakcyjny obóz także dla Twojego dziecka. Dowiedz się, czym jest obóz otaku, jaki ma program i z czego właściwie bierze się popularność tych imprez.

Otaku – co to oznacza?

Otaku to określenie fana japońskiej popkultury, który jest zafascynowany manga, anime, grami komputerowymi, muzyką, filmem i wszystkim innym, co tylko ma związek ze współczesnymi produkcjami rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni.

W Polce jest wielu otaku, którzy zakładają własne kluby, prowadzą ożywione dyskusje w Internecie, umawiają się na spotkania, uprawiają cosplay (czyli przebieranie się za bohaterów ulubionych animacji czy gier) itd.

Jeśli teraz wiesz już, że Twoje dziecko także jest otaku, to nie możesz mieć wątpliwości co do wyboru konkretnego obozu letniego, który chcesz mu zafundować. Postaw na obóz manga i anime – to będzie fantastyczny prezent na zakończenie roku szkolnego!

Dlaczego obozy otaku cieszą się tak dużą popularnością?

Podstawowym powodem jest to, że sama japońska popkultura jest szalenie popularna w naszym kraju. Polskie dzieci oraz nastolatki uwielbiają anime, mangę, cosplay, j-pop i wszystko inne, co ma bezpośredni związek z Japonią.

To bardzo pożyteczna pasja, ponieważ przy okazji dzieciaki poznają japońską kulturę, tamtejsze zwyczaje, geografię i w ten sposób poszerzają swoje horyzonty. Obóz wakacyjny anime i manga jest naturalnym krokiem dla każdego otaku – jeśli możecie sobie pozwolić na sfinansowanie dziecku takiego wyjazdu, to na pewno warto się na to zdecydować.

Program obozu manga i anime

Obozy otaku różnią się między sobą programem, co wynika także z tego, do kogo są adresowane. W przypadku obozów dla dzieci program najczęściej skupia się na zajęciach plastycznych – rysowaniu, malowaniu etc.

Jeśli natomiast chodzi o obozy dla starszych dzieci, to często w programie uwzględnione są takie atrakcje, jak wspomniany już cosplay, zajęcia teatralne, gry i zabawy terenowe itd. Jedno jest pewne: podczas takiego obozu żaden otaku nie będzie narzekać na nudę!

Zwłaszcza, że organizatorzy obozów manga i anime proponują także szereg innych atrakcji, w tym niekoniecznie związanych z japońską popkulturą. Obozowicze często mogą liczyć na wycieczki, wypoczywanie na plaży, kąpiele w morzu czy w jeziorze, trekking, zajęcia sportowe, wyjścia do aquaparku i inne.

Jak widzisz obóz otaku to bardzo interesująca propozycja dla Twojego dziecka – zwłaszcza, jeśli jest ono wielkim fanem japońskiej popkultury. Już teraz znajdź odpowiednią imprezę w ofercie sprawdzonego, rekomendowanego organizatora!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.