Ile kosztują kolonie i obozy dla dzieci? Czy można liczyć na jakieś promocje? Podpowiadamy!

Tradycyjnie tuż przed zakończeniem roku szkolnego wielu rodziców rozpoczyna gorączkowe poszukiwania zorganizowanego wypoczynku letniego dla dziecka. Oczywistym wyborem są kolonie lub obóz, natomiast trzeba zauważyć, że w ostatnim czasie ceny takich imprez mocno wzrosły – jak wszystkiego innego. Nic dziwnego, że w sieci mnożą się pytania o to, ile kosztują kolonie i obozy dla dzieci, a co bardziej oszczędni rodzice polują również na atrakcyjne promocje.

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji, to przeczytaj nasz poradnik. Wyjaśniamy w nim, z jakim wydatkiem trzeba się liczyć chcąc posłać dziecko na kolonie lub obóz, a także podpowiadamy, gdzie szukać najlepszych promocji.

Ceny kolonii i obozów? Tanio już było…

Niektórzy rodzice są przekonani, że zorganizowany wypoczynek dla dziecka będzie znacznie tańszy niż np. wakacje z biurem podróży. To niestety tak nie działa. Od kilku lat obserwujemy gwałtowny wzrost cen usług turystycznych, co znajduje przełożenie również na oferty organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży.

Czasy, gdy można było posłać dziecko na dwutygodniowe kolonie nad polskie morze za 1000 zł, w dodatku bez dofinansowania z zakładu pracy, bezpowrotnie minęły. Obecnie obowiązują zupełnie inne, oczywiście o wiele wyższe stawki. Jakie konkretnie?

Cena obozów i kolonii jest uzależniona od kilku podstawowych czynników, mianowicie:

  • Terminu wyjazdu;
  • Długości trwania imprezy;
  • Lokalizacji;
  • Standardu pobytu;
  • Renomy organizatora;
  • Okresu, w jakim wykupi się obóz/kolonię (zwykle najtaniej jest zimą oraz tuż przed startem wakacji);

Na pewno trzeba sobie zarezerwować kwotę w granicach 2000-3000 złotych za 10-dniowy pobyt. Ta cena dotyczy wyjazdu krajowego, dobrego standardu pobytu oraz całej masy atrakcji, jakie organizator zapewnia uczestnikom imprezy.

Pamiętaj!

Cena kolonii/obozu nie obejmuje opłat dodatkowych, jak wycieczki fakultatywne, bilety wstępu czy obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Promocje na obozy i kolonie – czy takie w ogóle się pojawiają?

Jak najbardziej, natomiast z reguły nie mają one charakteru promocji stałych, do czego są przyzwyczajeni klienci biur podróży. Organizatorzy turystyki dziecięcej i młodzieżowej zwykle ogłaszają promocję tuż przed startem wakacji oraz w okresie zimowym. W pierwszym przypadku chodzi o zapełnienie list uczestników, a w drugim o zmobilizowanie rodziców do pomyślenia o wypoczynku dziecka w tzw. martwym okresie.

Gdzie szukać promocji?

Oczywiście bezpośrednio u organizatorów. Promocje są ogłaszane na stronach internetowych oraz w mediach społecznościowych. Jeśli chcesz sobie oszczędzić mozolnego szukania takich informacji, to od razu zajrzyj na stronę https://www.kogis.pl/promocje/. Znajdziesz na niej wykaz aktualnych promocji na kolonie i obozy Kogis.

Kogis to czołowy organizator turystyki dziecięcej i młodzieżowej. Firma działa na rynku od wielu lat, cieszy się doskonałą opinią i dużym zaufaniem rodziców. Aktualna promocja obejmuje rabaty kwotowe, które mogą sięgać nawet kilkuset złotych, w zależności od konkretnej imprezy i proponowanego terminu wyjazdu.

Promocje Kogis to świetna okazja dla rodziców, którzy z jednej strony chcą zafundować dziecku atrakcyjny wyjazd wakacyjny, a z drugiej muszą skrupulatnie pilnować budżetu domowego i ograniczać wydatki w niepewnych czasach oraz w warunkach wysokiej inflacji.

Korzystając z promocji zarówno oszczędzasz, jak i sprawiasz ogromną radość dziecku. Zwłaszcza, że w ofercie Kogis znajdziemy kilkadziesiąt najróżniejszych imprez tematycznych dla dzieci w wieku od 5-6 do 18 lat. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: od fanów Harry’ego Pottera, przez otaku, pasjonatów survivalu, jeździectwa i sportu, aż po artystyczne dusze.

Kogis to gwarancja udanego i bezpiecznego wypoczynku. Organizator zapewnia fachową, zaangażowaną kadrę opiekunów, atrakcyjny program wyjazdu, wycieczki w cenie pobytu i wyjazdy z różnych miast, co oszczędza rodzicom czas i pieniądze.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.